Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic realizowana jest wówczas, gdy po konsultacji lekarskiej ekspert wywnioskuje, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W trakcie konsultacji wzięte pod uwagę są czynniki takie jak: rodzaj problemu, inne schorzenia pacjenta, przyjmowane leki, przebyte wcześniej pobyty w szpitalu i zabiegi operacyjne, urazy z przeszłości. W trakcie konsultacji odbywa się też analiza siły mięśniowej pacjenta i może być zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywracać sprawność w zakresie narządu ruchu.

Można na przykład spodziewać się: przywrócenia kompletnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy obniżenia odczuwania dolegliwości w przypadkach bólu i dyskomfortu. Abstrahując od tego, z czym zmaga się konkretny pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywracać funkcję narządu ruchu. Rehabilitanci przygotują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla wszystkich pacjentów.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny wzmacnia słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, jak i poprawia całą sprawność. W Sports Medic może także odbywać się rehabilitacja pacjentów po operacjach, polegająca na zastosowaniu się do rekomendacji lekarzy i wracaniu do normalnego trybu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również skorzystać sportowcy po przeżytych urazach. Można na fizjoterapię zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Dodatkowo, schorzenia w tej placówce leczone są także z wykorzystaniem iPRF w schorzeniach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W ośrodku realizowane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na analizie stanu układu kostno – biodrowego razem ze zrobieniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

You may also like...