Huśtawka ogrodowa – na jakie rzeczy należy zwracać uwagę przy jej wyborze

Czy może być coś przyjemniejszego, niż delikatne bujanie się w leniwe, sobotnie popołudnie? Na przykład z książką w ręku i czymś pysznym do jedzenia? Ale tak naprawdę każdy właściciel przydomowego ogrodu może dać takiemu marzeniu szansę, nabywając jakąś huśtawkę. Huśtawka ogrodowa to świetny pomysł na wykorzystanie wolnej przestrzeni, a przy tym zapewnienie sobie świetnego miejsca do relaksu i wypoczynku. Czy znaleziona zostanie huśtawka wykonana z elementów drewnianych, czy posiadająca stalowy stelaż – zawsze przy kupnie powinno się zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy.

Po pierwsze trzeba wielkości huśtawki dostosować do powierzchni ogrodu. Jeśli nie ma za dużo miejsca, to raczej należy odpuścić modele kilkuosobowe. Stelaż huśtawki ogrodowej w takich przypadkach może mieć nawet ponad dwa metry długości, a do tego trzeba go ustawić na jakimś twardym podłożu. Kolejną niezwykle ważną sprawą jest bezpieczeństwo. A w zasadzie można powiedzieć najistotniejszą, gdyż przy ewentualnym wypadku może się komuś stać coś groźnego.

Dlatego koniecznie przy wyborze należy sprawdzić, jaki huśtawka do ogrodu ma maksymalny udźwig. Powinien on być minimum kilkanaście procent wyższy od wagi osób korzystających ze sprzętu, lecz jeżeli ten zapas będzie większy, to też nic się nie stanie. Warto również przyglądnąć się samemu wykonaniu, gdyż deklaracje producentów niekoniecznie zawsze będą się pokrywać z rzeczywistością. Jeśli zobaczy się cienkie linki czy łańcuchy, lub kiepskie sprężyny z tulejami, to trzeba się dobrze zastanowić nad kupnem takiej huśtawki.

You may also like...