Fakty: podróże, rekreacja i humor

Regularnie do każdego z nas dociera niezliczona liczba informacji. Jedne uznajemy za informacje zupełnie niepotrzebne, inne za godne odnotowania. Pogłębiają naszą wiedzę na rozmaite zagadnienia. Są też informacje o charakterze rozrywkowym. Z reguły je zapominamy, ale fachowo przedstawione ciekawostki potrafią zatrzymać się w naszej pamięci nawet na stałe. Czemu tak się dzieje?

Podróże. Ciekawe fakty o miejscowościach i państwach

XXI wiek, to eksplozja zdolności poznawania świata. Obecnie jest oczywiste, że wsiadamy do samolotu i nazajutrz na innym kontynencie robimy selfie. Poznajemy wspaniałe destynacje i nową kulturę. Świat turystyki oferuje nam szeroką gamę miejsc noclegowych i niespodzianek, z których można odnieść korzyść. Nieznana kraina dla każdego stoi otworem i na podróż coraz częściej nie potrzeba wielkich pieniędzy. Odległa podróż nie jest już hermetycznym działaniem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawostkom możemy szybko dowiedzieć się najciekawszych informacji. Na temat kontynentu lub terytorium, albo miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat metropolii w Europie (np. Barcelona, Amsterdam, Rzym, w którym planujemy citybreak, jego atrakcji i miejsc godnych odwiedzenia. Osoby szykujące wakacje lub krótki wypad po kraju, także szukają skondensowanych informacji. Interesują je ciekawostki na temat regionu oraz miast. Obojętne czy to duże miasto – Wrocław, Szczecin, Kraków czy mniejsze, np. Ełk, Kazimierz Dolny albo Zakopane. Szybkie ciekawostki o atrakcjach miejsc które chcemy odwiedzić, są niezwykle cenne. Oczywiście, jeśli są przy okazji wiarygodne, napisane w klarowny i interesujący sposób.

Jakich informacji szukamy, jeśli chodzi o turystykę? Przykładowo informacje o agroturystyce, hotelach czy samolotach pasażerskich. O lotniskach, paszportach albo walizkach.

Kawały i anegdoty na poprawę humoru

Nawet największy ponurak, uwielbia się śmiać. Opowiadanie kawałów, oglądanie śmiesznych filmów, występów kabaretów, przeglądanie zabawnych obrazków – to znakomita frajda. Obojętne ile odbiorca ma lat, co lubi i w jakim miejscu mieszka. W przeszłości kawały, anegdoty i dowcipne obrazki docierały do czasopism z dowcipami (np. kultowy obecnie miesięcznik Dobry Humor) oraz do rubryk z żartami w czasopismach. Aktualnie to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki – w Internecie.

Kiedyś uwielbialiśmy opowiadać kawały o milicjantach oraz żarty o politykach. Były dowcipy o pacjentce przychodzącej do lekarza i śmieszne żarty|anegdoty o sołtysie Wąchocka. Jakiś czas temu popularne były kawały o blondynkach, żarty o Chucku Norrisie. Śmieliśmy się z kawałów zaczynających się od „Twoja stara”… Bardzo krótkie dowcipy czyli żartobliwe zagadki trafiły również do programów telewizyjnych. Wielokrotnie powtarzane dowcipy czyli znane i już nie tak śmieszne, zaczęto nazywać sucharami.

Kawały znajdziemy w portalu DobryHumor.pl czy Sadurski.com, najdowcipniejsze opowiastki także fakty o znanych ludziach – w Anegdoty.pl. Osoby mające do siebie dystans, chętnie zamówią karykaturę w serwisie Karykatury.com. Karykaturzystę malującego karykatury na żywo, można obecnie zaprosić na uroczystość weselną albo spotkanie biznesowe. Bo oglądanie śmiesznych podobizn, komicznych portretów też ma wpływ na dobre samopoczucie.

Unikalne fakty ze świata sportu, o zwierzętach

Czy uwielbiasz śledzić ciekawostki sportowe? Śledzimy codzienne informacje o rekordach i wyczynach słynnych sportowców i ulubionych drużyn futbolowych. Ale istnieją także ciekawostki – ponadczasowe, często zaskakujące fakty o dyscyplinach sportowych, o drużynach piłkarskich, reprezentacjach futbolu albo siatkówki. Interesujące ciekawostki sportowe lubi każdy z nas. Niezależnie od tego, czy chodzi o koszykówkę, Formułę I, sporty zimowe czy lekkoatletykę.

Uwielbiamy też czytać ciekawe fakty o zwierzątkach, choć to najczęściej domena osób młodych. Interesują nas ciekawostki o zwierzętach, z którymi mamy do czynienia na co dzień (np. koty. Szukamy też nieznanych informacji o nieznanych zwierzakach, żyjących w dalekich krajach. Gdzie mieszkają krokodyle, jak żyje diabeł tasmański, jakie zwyczaje mają kangury, sowy albo albatrosy.

Kobiety lubią wyszukiwać ciekawostki o diecie i pieczeniu. Interesuje je skąd wzięły się faworki, wafle, zioła. Szukają informacji o modzie. Jaka jest historia torebek damskich, biustonoszy lub suszarki do włosów. Interesują je niezwykłe fakty o horoskopach, o weselu, o piegach, o popularnych zabawkach albo okularach.

Mężczyźni uwielbiają ciekawe informacje o samochodach, historyczne, filmowe. Nie każdy zna ciekawostki o filmie z kapitanem Klossem lub z Jamesem Bondem. Poszukują wyjątkowych ciekawostek o fotografowaniu, amfibiach, hazardzie, o kosmosie.

Wszystkich chyba interesują niezwykłe fakty o duchach, świętym Mikołaju, Walentynkach. O podatkach, karnawale albo owocach morza. Okazji, aby poznać ciekawostki o wszystkim co nas otacza, jest cała masa. Trzeba jednak mieć świadomość, gdzie je znaleźć.

You may also like...